Haber

ABD’li gazeteci Nixon: Ukrayna hükümetindeki bölünme ordunun isyana yol açabilir

ABD’li gazeteci Garland Nixon YouTube kanalında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir ZelenskiyUkrayna Genelkurmay Başkanı ile Valeriy ZaluzhnyBir süre önce yaşanan skandalın ortasında Ukrayna ordusu isyan ve savaşmayı reddetmeyol açabileceğini söyledi

Nixon, “Zaluzhny’nin yardımcısı öldürüldüğünde Kiev rejimi içinde şiddetli bir çatışmanın başladığını gördük. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ne düşünüyor? Onlar ön saflarda Ruslarla savaşırken, Kiev’de daha da şiddetli bir kargaşa yaşanıyor. ”söz konusu.

Nixon, böyle bir durumda Ukrayna ordusu ön saflarda savaşmaya devamBunu yapmasına hiçbir neden kalmayacağını belirterek, tüm bunların Ukrayna’daBunun çöküşe yol açacağını vurguladı.

Önce Valeriy ZaluzhnyEconomist’le yaptığı röportajda “Ukrayna Silahlı Kuvvetleri çıkmaza girdi ve büyük olasılıkla derin ve güzel bir atılım olmayacak.”Batı’nın kendisinden beklediği etkileyici ilerleme hızının gösterilemedi İtiraf etti. daha sonra Vladimir ZelenskiyUkrayna Genelkurmay Başkanı’nın sözlerine katılmadığını belirtti.

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu