Haber

Avukattan açığa alınan ve açığa alınan polislerle ilgili iddia: ‘Komplo kurarak 10 milyon lira istediler’

Suç örgütü elebaşılığı suçlamasıyla tutuklanan ve bu göreve atanan Ayhan Bora Kaplan ile yakın ilişkisi olduğu iddia edilen Emniyet Müdürü Alp Arslan hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından “kızak görevi” olarak adlandırılan polis başmüfettişi. Avukat Osman Gökmen, açığa alınan eski Kamu Güvenliği Müdürü Oben Özay’ın usulsüzce ofisine baskın düzenlediğini iddia ederek suç duyurusunda bulunurken, Arslan, “Oben bu işleri yaptırıyor, onu şikayet etsin, 10 milyon lira hazırlasın, bu işi çözsün” dedi.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, yeraltı dünyasında “Kaplanlar” olarak bilinen suç örgütüne liderlik ettikleri gerekçesiyle Ankara’da tutuklanan Ayhan Bora Kaplan ve adamlarıyla ilgili soruşturma devam ederken, yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Kaplan’la bağlantılı olduğu iddia edilen ve bazılarının görevden uzaklaştırıldığı polis memurları hakkında dava açıldı. argümanlar ileri sürüldü. Avukat Osman Gökmen, polis merkezine giderek aralarında emniyet müdürü Alp Arslan ve Oben Özay’ın da bulunduğu çok sayıda kişiden, kendisine kumpas kurulduğunu ve usulsüz işlemlerle kendisine dava açılmasına neden olduklarını iddia ederek şikayetçi oldu.

‘GALLERİSTLERE OPERASYON YAPILACAK, SİZ DE İÇİNDESİNİZ’

Gökmen, ifadesinde, icra hukuku alanında yoğun olarak çalıştığını, avukatlık mesleği dışında otomobil ve ticari araç ticaretiyle de uğraştığını, bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığı Ahmet Gündüz isimli kişinin Alp’i tanıdığını ifade etti. Reis adını verdiği Arslan ile çok sayıda polis ve bürokratın aralarında dostluk kurduğunu söyledi. söylenmiş. Gündüz’ün bir süre sonra kendisinden 7 kilo altın borç aldığını ancak ödemediğini iddia eden Gökmen, bu şahsın “Polis’te dosyanız var, galeri sahiplerine operasyon yapılacak” diyerek borçlarını sürekli ertelediğini kaydetti. , bu dosyadasınız”.

‘PARAMI İSTEDİM, TUTUKLANDIM’

Gökmen, avukat olmasına rağmen bu telaffuzlardan rahatsız olduğunu, Gündüz’ün kendisini telefonda görüntüyle aradığını, ‘birini dövüyor ya da öldürüyormuş’ gibi gösteriş yaptığını, ‘Dövüyor ya da öldürüyormuş’ gibi bir izlenim uyandırdığını, ‘Derdi’ diyerek tedirgin etmeye devam ettiğini belirtti. Devlet ona bu görevi vermişti ve özel bir görevi vardı’. Gündüz’ün başka isimlere verilmiş 3 farklı geçersiz kimlik taşıdığını, bu kimliklerden bazılarının kendi adına açılmış banka hesapları bulunduğunu da iddia eden Gökmen, borçları ne olursa olsun ödemesini istediğini söylerken bazı olayların yaşandığını ifade etti. başına geldi ve 7 ay tutuklu kaldı.

‘İŞLENMEMİŞ BİR ARAMA YAPTILAR’

Gökmen, ifadesinde, Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği’nde görev yapan bazı polis memurlarının 30 Haziran 2021 tarihinde ofisinin bulunduğu adrese gelerek kendisine ait araçların bulunduğu bölgede arama yapmaya çalıştıklarını iddia etti. gerçekleştirdiği araç ticareti kapsamında usulsüz ve hukuka aykırı bir şekilde. Polisin hukuk bürosu çalışanlarına ‘Açın, burayı arayacağız’ demesi üzerine olaydan haberdar olduğunu ve ofise geldiğini belirten Gökmen, “Savcılıktan talimat olup olmadığını, ne olduğunu sordum. İddiaya göre arama emri var mıydı ama şimdi savcıya bilgi vermediklerini, raporun telefonla geldiğini ve doğrudan buraya geldiğini söylüyorlar.” Geldiklerini, arama izninin olmadığını söylediler. Bunun üzerine kendilerine buranın bir avukatlık bürosu olduğunu, aramak istedikleri garajın da hukuk bürosuna ait olduğunu, içeride araçlarımın ve müvekkillerime ait belgelerimin bulunduğunu söyledim. Ancak aramak istediklerinde ısrar ettiler. “İtirazıma rağmen garaja girip hukuka aykırı bir şekilde arama yaptılar” dedi. Gökmen, aramanın video kaydını da teslim etti.

‘SEN BANA İSTEDİĞİNİ VER, TATLI OLUR’

Gökmen, açıklamasının devamında arama raporunun asılsız olduğunu belirterek, Emniyet Müdürü Oben Özay’ın daha sonra talep ettiği arama kararının Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildiğini açıkladı. Gökmen, usulsüz işlemler devam ederken arama yapan polislerden birinin yanına gelerek kamera kayıt cihazını kapattığını ve “Sizi Asayiş Müdürümüz Oben Bey’le telefonda görüştürelim” dediğini iddia etti. , bu konu onun tarafından kapatılacaktır, sen ona istediğini verebilirsin, mesele halledilecektir.” “Ses kayıtları ve fotoğraflar varken, polisin telefonlarıma el koyması sonucu hepsi silindi.”

’10 MİLYON LİRA HAZIRLAYIN’

Gökmen, bir gün sonra polisin tekrar işyerine gelerek bir çalışanını sorguya çektiğini, kendisinin polis şefi olduğunu söyleyen kişinin çalışanına, “Ben oto hırsızlığı şefiyim, istediğim kişiye sorarım” dediğini iddia etti. Ben nerede istersem kimlik için kimliklerini yaparım, bu ekmeği tek başına yer misin?” ? “Ekmeğini yemeyi, çayını içmeyi biliyoruz” dediğini iddia etti. Gökmen ayrıca karışıklık devam ederken Ahmet Gündüz’ün yanına geldiğini ve polisle sürekli iletişim halinde kaldığını iddia ederek, “Gündüz birilerine telefon ederek sürekli telefonda konuştuğu kişiye Amir Alp Arslan diye hitap etti. . “Şef denilen kişiyle görüştükten sonra bana hitap ederek ‘Osman bu işlerin hepsini Oben’e yaptırıyor, Şef sizden Oben’e şikayet etmenizi ve 10 milyon hazırlamanızı istiyor, bu işler halledilecek’ dedi.” dedi.

Kendisine komplo kurulduğunu ve kendisi hakkında açıklama yapmak istemeyenlerin tutuklandığını öne süren Gökmen, Emniyet Müdürleri Alp Arslan, Oben Özay, Komiser Yardımcısı Hacı Davet Kılıç, polis memurları İsmet Ertekin ve Yakup Deniz hakkında suç duyurusunda bulundu. , soyadlarını bilmediği Kemal ve Metin isimli polis memurları ise tutuklanmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklandı. .

TAM HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu