Haber

Bakan Işıkhan deprem illerinin taleplerini dinledi

ANKARA (İGFA) –Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 6 Şubat depremlerinden etkilenen illeri ziyaretinin ardından 11 ilin ihtiyaç ve taleplerini dinlemek üzere milletvekilleri, belediye başkanları ve AK Parti il ​​başkanları ile toplantılar yaptı.

Bakan Işıkhan, Bakanlığın Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantıda Adana, Gaziantep ve Elazığ’ın sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, toplantıda depremden etkilenen illerde çalışma hayatı ve istihdama yönelik tedbirler değerlendirildi; Alınacak tedbirlere ilişkin talep, görüş ve öneriler masaya yatırıldı.

Bakan Işıkhan toplantıda yaptığı konuşmada, depremden etkilenen illere yaptığı ziyaretler nedeniyle illerde yaşanan sıkıntılara ilişkin bilgi sahibi olduğunu belirterek, “Yaşadığınız bazı temel ihtiyaçlar ve sıkıntılar olabilir, özellikle vatandaşlarınızın, işverenlerinizin, esnaflarınızın size ilettiği şeyler olabilir. Bunları dinlemek isterim. Ekibimizle sizi dinlemeyi ve bu toplantılar sonunda inşallah bir rapor hazırlamayı planlıyoruz.” söz konusu.

6 Şubat depremlerinden etkilenen illere yaptığı ziyaretler kapsamında Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Hatay ve Osmaniye’yi ziyaret eden Bakan Işıkhan’ın depremden etkilenen illeri ziyaretlerine devam edileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu