Haber

Berat Albayrak geri mi dönüyor? Yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olacağı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci tur seçimleri kazanmasının ardından AK Parti’nin ve cumhurbaşkanlığının gündemi kabine. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yüksek OyCumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin Yönetim Kurulu (YSK) oySonuçlarını açıkladıktan sonra Perşembe veya Cuma günü yeni Kabineyi açıklayacağı belirtildi.

“BERAT ALBAYRAK GERİ DÖNDÜ” İDDİASI

Yeni kabinede “sürpriz isimlerin de yer alacağının” altı çizildi. Bu isimlerden birinin de daha önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapan Berat Albayrak olduğu söyleniyor. AK Parti’de, Karadeniz’de doğal gazın bulunması için yürütülen çalışmaların “Albayrak’ın bakan olduğu dönemde başlatıldığı” belirtiliyor.

AKAR MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA DEVAM EDEBİLİR

Bir diğer sürpriz ismin ise Hulusi Akar olduğu belirtiliyor. AK Parti’den Kayseri Milletvekili seçilen Akar’ın yeniden “Milli Savunma Bakanı” olacağı kaydedildi. Göreve devam etmesi beklenen bir diğer bakanın da Mevlüt Çavuşoğlu olduğu belirtiliyor.

SOYLU’YA MİSYON YOK

Daha önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TBMM’de yemin ettikten sonra “bakan olarak görevine devam edeceği” konuşulmuştu. Ancak bugünlerde Soylu ile ilgili başka bir tartışma gündemde. Cumhuriyet’te yer alan habere göre Soylu’nun yeniden İçişleri Bakanı olmayacağı, yerine TBMM İçişleri Komisyonu Başkanlığı’na atanacağı iddia ediliyor. Fuat Oktay’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olacağına kesin gözüyle bakıldığı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu