Haber

Bornova Belediyesi STK’lara Akıllı Telefonla Video Çekim Teknikleri Çalıştayı Düzenledi

Bornova Belediyesi, Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’nde faaliyet gösteren 410 derneğe yeni bir projeyle destek veriyor. Sektör profesyonelleri ve akademisyenler tarafından kurulan ve kampüste hizmetlerini sürdüren derneklerden İzmir Film ve Televizyon Yapımcıları Derneği (I·FTYD) iş birliğiyle hazırlanan ‘Akıllı Telefonla Görüntü Çekim Teknikleri’ atölyesi sayesinde STK’lar kendi görsellerini sunabiliyor. promosyonların daha nitelikli ve etkin bir şekilde şekillendirmek mümkün.

STK’ların özellikle sosyal medyada kullanılmak üzere film üretmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan 2 günlük çalıştayda çekim teknikleri, ışık kullanımı ve kurgu hakkında temel bilgiler verildi. Tahsin İşbilen ve Yüsra Sevan tarafından verilen eğitimlerde katılımcılar öğrendiklerini uygulamalı olarak yaşarken, STK’ların en çok ihtiyaç duyduğu röportaj çekimleri üzerinde de çalıştılar.

STK’ların bilinirliğini artırıp daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamanın değerli olduğunu belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bunun en iyi yollarından biri etkili görseller üretmek. Hazırlanan videolar hem etkileyici olmalı hem de etkileyici olmalı.” Bunun için gerekli donanıma sahip olmanın zor olduğunu düşünerek akıllı telefonların bu özelliğinin nasıl kullanılacağı konusunda bilgilendirilmelerini istedik.”

STK KAMPÜSÜ

Sürdürülebilir çalışma, toplantı ve etkinlik alanlarıyla üyelerine özel bir çalışma ortamı sunan Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi, geleceğin yeni nesil çalışma modeli olan Co-working Space konseptiyle faaliyetlerini sürdürüyor. yerel yönetimler kapsamında Türkiye’de bir ilk. Vakıflar, federasyonlar, konfederasyonlar, temsilcilikler, platformlar, kooperatifler, topluluklar, sivil inisiyatifler, sivil ağlar ve dernekler başta olmak üzere inisiyatifler gibi STK’ların ikametgahı olan merkezde, STK’lar temaslarını artırarak ortak bir çalışma kültürü geliştirebilmektedir. Hem kendi aralarında hem de belediye ile ağ kuruyor. Üretken ve yaratıcı olmalarına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu