Haber

Bülent Tekbıyıkoğlu kimdir? Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun hayatı ve biyografisi! Tunceli’ye kim vali oldu?

Bülent Tekbıyıkoğlu DSÖ? Randevulardan sonra soru geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valileri değiştirildi, 16 ilin valileri “vali-mal mülk müfettişi” olarak atandı. Peki Bülent Tekbıyıkoğlu kimdir? Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun hayatı ve biyografisi! Tunceli’ye kim vali oldu?

BÜLENT TEKBİYİKOĞLU KİMDİR?

1976 yılında Ankara’da dünyaya gelen ve aslen Çorum ilinin Sungurlu ilçesinden olan Bülent Tekbıyıkoğlu, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. Kısa bir süre maliye dairesinde görev yapan Tekbıyıkoğlu, 2004 yılında İçişleri Bakanlığı’nda kaymakam adayı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı’nda Tonya, Yağlıdere, Bozdoğan, Kiğı, Hassa ve Ahlat Kaymakamları olarak görev yaptı. , sırasıyla.

20.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Atanmasına Dair Kararname ile İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı olarak atanan Tekbıyıkoğlu, Genel Müdür Yardımcısı oldu. 01.09.2018 tarihli kararname ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü.

Bülent Tekbıyıkoğlu, 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2 Ekim 2021 tarihli ve 31616 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2021/467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valisi olarak atandı.

Meslek hayatı boyunca birçok gelişim, istihdam, sosyal yardım ve tanıtım projesinin hayata geçmesini sağlayan Bülent Tekbıyıkoğlu, görev yaptığı yerlerde birçok başarı ve üstün başarı belgesi almıştır.

TUNCELİ VALİSİ KİMDİR?

Valilik Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. Atama kararına göre Tunceli Valiliğine Bülent Tekbıyıkoğlu atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu