Ekonomi

Deprem Dayanışma Kampanyası kapsamında 370 milyon liralık ürün satıldı

? Ticaret Bakanlığı’na uygun olarak başlatılan e-ticarette “Deprem Dayanışma Seferberliği” (e-Seferberlik) kapsamında satılan eser sayısı 4 milyon 365 bin 201’e, satılan ürünlerin toplam fiyatı ise 369 milyona ulaştı. 859 bin 736 lira.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketi için Bakanlık gereğince e-Seferberlik başlatıldığı, gönüllülük esasına göre yürütülen e-Seferberlik’e ise e-Seferberlik katıldığı hatırlatıldı. -ülkede faaliyet gösteren ticaret pazaryerleri ve e-ticaret bayileri ile kargo ve lojistik işletmeleri. sağlandığı bildirildi.

e-Seferberlik’te depremzedelerin öncelikli ihtiyaç eserlerinin satıldığı belirtilirken, “Bu satışlar için elektronik ticaret pazar yerlerindeki satıcılardan iaşe ve nakliye ücreti alınmadı ve eserler hem platformlarımız hem de satıcılarımız tarafından indirimli fiyatla satışa sunuldu.Vatandaşlarımız ve işletmelerimizin yoğun ilgi gösterdiği Seferberlik’e bugüne kadar satılan ürün sayısı 4 milyon 365 bin 201 adet, satılan ürünlerin toplam fiyatı ise 369 milyon 859 bin adet oldu. 736 lira beyannamesi yer aldı.

destekçilere teşekkürler

Açıklamada e-seferberliğe destek veren firmalara teşekkür edilirken, söz konusu firmalar ve sağladıkları takviyeler şöyle sıralandı:

Satıcılardan belirli bir ücret talep etmeyen Trendyol, Hepsiburada, Getir, Amazon, Yemeksepeti, N11, PttAVM, Pazarama, Çiçeksepeti, Turkcell, Vodafone, Modanisa, Morhipo, Vidyodan, Wnt, Allesgo ve Sanal Mağaza, bu bölgede faaliyet gösteren satıcıların eserleri ön planda sergilenmektedir.

Ürünlerini indirimli fiyatlarla satışa sunan LCW Waikiki, Migros, Farmasi, Defacto, Carrefoursa, Bisu, Boyner, Touche Prive, Farmazon, E-Bebek, Vivense, Mediamarkt, Teknosa, Manuka, Vatan Bilgisayar, English Home, D&R, İdefix , Avansas, Karaca , HE-QA, Dagi, İstemegelsin, Yenir, FLO, Madame Coco, Kiğılı, Enfal Toy, Tommy Life, Madame Polo, Unilever, Penti, Şok, Yaşar Holding (Pınar), Erikli, Arçelik, Evidea, Philips , Erciyes Anadolu Holding AŞ (İstikbal, Bellona,Mondi), İşbir Yatak, Doğanlar Mobilya (Doğtaş, Kelebek Mobilya, Lova Yatak), Cabani, Penti ve İpragaz.

Hayır amaçlı alınan işleri Aile Bakanlığı tarafından belirlenen teslimat noktalarına teslim eden Speed ​​​​Cargo, Aras Kargo, MNG Kargo, DHL, Trendyol Express, Hepsijet, PTT Kargo, UPS, Sendeo, Yurtiçi Kargo, Cargomsende, OPLOG ve Sosyal Politikalar ve AFAD, sorunsuz ve hızlı bir şekilde. , Modanisa, Pazarama, Amazon, Philip Morris ve Unilerever.”

Açıklamada, temel ihtiyaç eserlerini satın alarak bu seferberliğe destek veren vatandaşlara teşekkür edilirken, takviyelerin katlanarak artması temennisinde bulunuldu.

haber-beydag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu