Haber

Depremzedelere oyuncaklar İzmir’den geliyor

İZMİR’deki meslek liselerinde öğrencilerin ürettiği 1486 oyuncak ile halk eğitim merkezlerinde üretilen 640 oyuncak Kahramanmaraş’ta depremin vurduğu afet bölgesindeki çocuklara ulaştırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı meslek liseleri ve halk eğitim merkezlerinde depremzedeler için oyuncaklar üretiliyor. Bu kapsamda Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 75’i doldurulmuş oyuncak ve 61 kukla olmak üzere 136 oyuncak, Gaziemir Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 350 oyuncak, Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Lise. 124 adet patent başvurusu yapılan 1000 adet oyuncak üretilmiştir.

Kentin çeşitli yerlerinde bulunan halk eğitim merkezlerinde çok sayıda oyuncak üretildi. Dikili’de 20, Selçuk’ta 30, Konak’ta 100, Aliağa’da 112, Menderes’te 120, Narlıdere’de 8, Gaziemir’de 15, Ödemiş’te 15, Balçova’da 100, Karşıyaka’da 100, Halk eğitiminde toplam 640 oyuncak üretildi Bayındır’da 10, Urla’da 10 olmak üzere merkezler bölgeye sevk edildi. Kukla, örgü oyuncak bebek ve hayvan figürleri gibi binlerce oyuncağın üretildiği kentte, öğretmen ve öğrenciler çocukların yaralarını sarmaya çalışıyor. DOWN SENDROMLU VE OTİZMLİ KURSLARDAN ÜRETİM

Gaziemir Halk Eğitim Merkezi’nde otizmli ve down sendromlu bireyler de oyuncak üretimine katkıda bulundu. Moda Tasarımı öğretmeni Ayşe Arda, “Giyim atölyemizde önce depremzedelerimiz için eşofman ve battaniye diktik. Daha sonra kursiyerlerimizle birlikte özel ihtiyaçları olan oyuncakları üretmeye başladık.” Kursiyerlerden Down sendromlu Songül Çelenk (40), “Depremdeki kardeşlerimize oyuncak ayı yapıyoruz. Allah hayırlarımızı kabul etsin, depremden dolayı çok üzgünüz.”

gaziemirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu