Haber

Faruk Koca: “Son dakikalarda gol atabilirdik, galip gelebilirdik”

MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, Trabzonspor maçının akabinde, “Son dakikalarda gol atabilirdik, galip gelebilirdik. Bütün amacımız bu araya galibiyetle girmekti” dedi.

Maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MKE Ankaragücü Faruk Koca, iki grubun da çabucak hemen denk bir çaba ortaya koyduğunu tabir ederek, “Aranın da son maçı olduğu için biraz da temkinli oynadılar. En azından grubun kolektif bir bilince sahip olup bu türlü bir oyun sergilemesinden ötürü gelecek ismine umut olduğunu belirtebilirim. Son dakikalarda gol atabilirdik, galip gelebilirdik. Bütün gayemiz bu ortaya galibiyetle girmekti. Trabzonspor üzere geçen yıl şampiyonluğa oynamış bir ekibe karşı oynamak, Harika Lig’e yeni çıkmış bir MKE Ankaragücü’nün bu çabasından ötürü 1-1’lik skor, bence iki grup için de hak edilmiş bir sonuçtu. Geleceği düşüneceğiz, 45 günlük ortayı uygun değerlendirmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Hakemin birinci 15 dakika verdiği kararlardan ötürü maalesef reaksiyon oluştu”

Hakem hatalarının oyuncular üzerinde psikolojik etki oluşturduğunun altını çizen Koca, “Hakemin birinci 15 dakika verdiği kararlardan ötürü maalesef reaksiyon oluştu. Zannedersem o da kendi yaptığı kusurları anlayarak ondan sonraki süreci daha düzgün yönettiğini söylemek isterim. Hakemle ilgili aslında çok fazla konuşmak istemiyoruz zira yıllardır hakemlerle ilgili konuşuluyor lakin bu hakem sorunu devam ediyor. Nihayetinde daima birlikte ister Merkez Hakem Heyeti, ister federasyon, ister kulüpler olsun; bu hakem sorununu masaya yatırıp, hakem havuzunu çoğaltıp, hakemlerin daha az yanılgı yapmasını sağlamalıyız” biçiminde konuştu.

MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, kadronun âlâ oynaması sonucu taraftarın maçlara daha fazla ilgi gösterdiğini kaydetti. MKE Ankaragücü taraftarının hala istenilen seviyede stada gelmediğini söz eden Koca, inşası devam eden 45 bin kişilik yeni statla birlikte taraftarın coşkulu bir formda grubu destekleyeceğine inandığını belirtti.

Ayrıca Koca, inşası devam eden yeni stat için hazırlık çalışmalarının da devam ettiğini kelamlarına ekledi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu