Haber

Hamza Dağ: Çağı yakalayan ülkeden, çağa yön veren ülke olacağız

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı’nın düzenlediği Teşkilat Akademisi ‘Türkiye Yüzyılı’ konulu program, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda yapıldı.

‘Bu Hikayenin Kahramanı Sensin’ ve ‘Türkiye Yüzyılı’ mottosuyla yapılan; ana kademe, bayan kolları, gençlik kolları, vilayet ve ilçe idarelerinin yanı sıra tüm teşkilatları kapsayan eğitim programına ağır iştirak oldu.

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Lider Yardımcısı Muhammet Doğan’ın da katıldığı programda; AK Parti Samsun Milletvekili Nazım Maviş ‘Seçim 2023’, Gazeteci-Yazar Murat Çiçek ‘Sıkça Sorulan Sorular’, Gazeteci-Yazar Ersin Çelik ‘Siyasal Bağlantı ve Yeni Medya’, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ‘Türkiye Yüzyılı’ hususlarında eğitim verdi.

Türkiye Yüzyılı’nı daima birlikte inşa edeceğiz”

‘Türkiye Yüzyılı’nın mimarının AK Parti ve ‘Cumhur İttifakı’ ile Recep Tayyip Erdoğan olacağını söyleyen Hamza Dağ,AK Parti daima gelişimci, ilerici ve dinamik bir parti oldu. 20 sene geçti iktidardayız. 20 sene sonra yeniden tezli bir kelamı, AK Parti söylüyor. Dinamik bir partiyiz. Daima bir şeyler üretiyor ve gerçekleştiriyoruz. 6’lı masa 1 yıldır toplanıyor, dağılıyor; toplanıyor, dağılıyor. En basit konuda bile bir şey üretiyoruz. 2023’ten sonra artık yeni bir yüzyıl başlıyor. Bu yüzyılda ‘Türkiye Yüzyılı’ olacak. Büyük bir argüman ortaya koyduk. Koyarken de bugüne kadar, bu 100 yılda herkes taş üzerine taş koydu. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten itibaren Menderes’i, Demirel’i, Özal’ı, Erbakan’ı, Ecevit’i ve son 20 yılda Recep Tayyip Erdoğan taş üstüne taş koyarak, bugüne kadar geldik. Artık yeni periyotta, bir defa daha inşallah yeni ‘Türkiye Yüzyılı’nı daima birlikte inşa edeceğiz. Bunun söylerken ne diyoruz? ‘Her şeyi biliyoruz’ diye bakamıyoruz. Bir çerçeve ortaya koyuyoruz. Bu çerçeve etrafında tüm herkes altını doldursun, diye bakıyoruz. dedi.

“Problemi olanların problemlerini çözdük”

“20 yılda, 100 yılda yapılacak işler yaptık” diyen AK Parti’li Dağ, şunları kaydetti:

Önümüzdeki periyotta bunun taçlandırma vakti. Nasıl taçlandıracağız? Bu ülkenin en büyük sıkıntısı; güç. 2023’ten sonra kazan-kazan siyaseti ile bunu tahlile kavuşturacağız. Önümüzdeki devir ‘Türkiye Yüzyılı’ olacak. Bugüne kadar elde ettiğimizi devam edeceğiz. İktidarlarımız devrinde yalnızca yol, havalimanı, hastane yapmadık. Bu ülkenin devleti ile iktidarıyla sorunu olanların problemlerini çözdük. Yalnızca başörtüsünü çözmedik. Bugün ‘Ben çözdüm’ diyorlar da çözene kadar ne çileler çekildi, biliyoruz.Bu kazanımların önümüzdeki dönemde inşallah devamı çok önemli. Onun içinde bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Çağı yakalayan bir ülkeden, çağa yön veren bir ülke olacağız.


“2023 seçimleri Türkiye Yüzyılı’nın kapısını aralayacak”

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima de ‘Türkiye Yüzyılı’nın hakikat kavranması gerektiğini belirterek, Teşkilat Akademisi, yeni maksatlar doğrultusunda, motivasyonumuzu, inancımızı tazeleyecek; sürece ait teşkilatlarımızın yol haritasına ışık tutmaya devam ediyor. İcraatlarla kalkınma ve demokrasi reformlarıyla dolu 21 yılı geride bırakırken, değişmeyen tek şey; davamıza, kendimize ve milletimize duyduğumuz itimat. Bugüne kadar tüm amaçlarımızı gerçekleştirdik. Artık sırada, 2023 seçimleri var ve çok değerli zira bu seçim; ‘Türkiye Yüzyılı’nın kapısını aralayacak. Bu seçimde hayalci, yalancı ve yıkıcı zihniyet değil yine birleştiren, sahip çıkan, ileriye taşıyan icraat siyaseti kazanacak. Bunun için İzmir teşkilatlarımız da teyakkuzda. Gayemiz; Cumhur İttifakı olarak İzmirli hemşerilerimizin en az yarısının dayanağını almak; Cumhurbaşkanı’mızı rekor oylarla seçtirmek ve 12 vekil çıkarmak. Bunun için alandayız, uyumuyoruz; yorulmadan, usanmadan çalışıyoruz. diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu