Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Bayrak Değişimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman, 4 yıldır yürüttüğü görevini Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Egeli’ye devretti.

Sporcu sayısı ve aktif branş sayısı itibarıyla Türkiye’nin en büyük spor kulüpleri arasında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 21. Olağan Genel Kurulu’nda Ersan Odaman, dört yıldır başarıyla yürüttüğü başkanlığı devretti. Hüseyin Egeli’ye. Celal Atik Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye 96 üye katılırken, Egeli ve yeni yönetim kurulu oybirliğiyle seçildi. Egeli, bayrağı devraldığı Odaman’a ve önceki yönetim kuruluna hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hüseyin Egeli (Başkan), Ersan Odaman, Şamil Sinan An, Çiğdem Çiçekci Ercan, Barış Karcı, Murat Saraç, Vahyetin Akyol, Ahmet Uğur Baran, İlker Kozan, Pınar Çalışkan, Murat Yenigül.

Önemli atılımlar yaptık
Görevini devreden Odaman, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer olmak üzere genel kurul üyelerine teşekkür ederek, “Dört yıllık süreçte birçok yeniliğe imza attık. Kurumsal yapılanmamızı önemli ölçüde tamamladık. Kulübümüz tarihinde ilk kez bağımsız bir denetim kuruluşu tarafından denetlendik.Liderimiz Tunç Soyer’in amacı İzmir’i ‘Spor Şehri’ seviyesine getirmekti.Başta Maraton İzmir olmak üzere uluslararası birçok etkinlik düzenledik ve İzmir’in spor markasını güçlendirdik. Sporfest’i İzmir’e taşıdık, buradaki amacımız Ortadoğu’nun en büyük spor organizasyonu olmak. Plaj sporlarında çok önemli bir atılım yaptık” dedi.
Oybirliğiyle göreve seçilen yeni Belediye Başkanı Hüseyin Egeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘Spor Şehri İzmir’ vizyonuyla yola devam edeceklerini belirterek, “İdari kadrodaki arkadaşlarımla birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Uzun süredir yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığım kulübümde uyum içinde çalıştığım konsey, geçtiğimiz dönemde de uyumlu ve verimli çalışmalar yürüttük, bugün görevi devralacağız. Bayrağımızı, gücümüzle daha iyi bir noktaya taşımak için çalışıyoruz.”Liderimiz Tunç Soyer’in ‘Spor Şehri İzmir’ vizyonu doğrultusunda kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.
Yönetim ve denetim konseyi faaliyet raporlarının görüşüldüğü, yönetim ve denetim komitelerinin ibra edildiği, bütçe ve faaliyet raporlarının görüşülerek kabul edildiği, konseylerin seçildiği kongrede, kulübün 2015 yılında şirket kurmasına karar verildi. mevzuata uygun olarak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu