Haber

Kadınları aldatan ‘aşk dolandırıcısı’ tutuklandı

İngiltere’de kendisini ‘başarılı bir iş adamı’ olarak tanıtarak kadınları 300 bin lira dolandıran Cieran McNamara tutuklandı. Dört zengin kadını sevgi dolu bir ilişki içinde olduklarına inandırarak kandırdığı söylenen McNamara, sahte beyanla dolandırıcılık suçunu kabul etti. 37 yaşındaki adama 7 yıl hapis cezası verildi. Cheshire Polis Teşkilatı’ndan Victoria Hazlewood şunları söyledi: “McNamara bir seri dolandırıcı ve onun gerçeklik ile fantezi arasındaki farkı anlayamadığına gerçekten inanıyorum.”

Hazlewood şöyle devam etti: “Kurbanlarını, ülke çapında mülkleri olan bir milyoner olduğuna inandırdı, ancak gerçekte işsizdi ve bir bavulla yaşıyordu.”

Polis, McNamara’nın ‘kadınlara ikramlar yağdırdığını, hafta sonu kaçamakları yaptığını ve onları lüks yemeklere götürdüğünü’ söyledi. Polise göre McNamara, dolandırdığı parayı yaşam tarzını finanse etmek için kullandı.

McNamara’nın kiraladığı depoya yapılan baskında, 1.900 £ değerindeki palto ve 400 £ değerindeki eşarp dahil olmak üzere yaklaşık 19.500 £ (yaklaşık 754 bin TL) değerindeki eserler ortaya çıkarıldı.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu