Yaşam

Katmanlama Sanatı: Louis Vuitton The Pure Perfumes Koleksiyonu

The Pure Perfumes, bir parfümörün hayalinden doğuyor: Jacques Cavallier Belletrud bu hayalini “Paletimdeki en güzel hammaddeleri en saf halleriyle paylaşmak istedim” sözleriyle ifade ediyor. Louis Vuitton’un Master Parfümörü, zamanın başlangıcından bu yana çağlar ve kültürler boyunca yolculuk eden, insanlık tarihiyle iç içe geçmiş üç sembolik parfüm bileşeni olan ud, sandal ağacı ve amber ile doğanın üç hazinesini en sade güzellikleriyle yakalayarak gerçek bir kompozisyon başarısı gerçekleştiriyor. Büyü, baştan çıkarma ve gizemle dolu üç hammadde, bu virtüöz kokular aracılığıyla kendi başlarına adeta bir duruş sergiliyor.

Jacques Cavallier Belletrud, The Pure Perfumes serisi ile Orta Doğu’daki sembolik bir geleneğe saygı duruşunda bulunuyor: katmanlama. Master Parfümör, “Bu ritüel beni büyülüyor çünkü herkesin kendi koku evrenini yaratmasına ve yalnızca kendisine ait bir koku izi sürmesine olanak tanıyor.” ifadesi ile katmanlama sanatının büyüsünü anlatıyor. Artık dünyanın dört bir yanındaki parfüm severler tarafından benimsenen bu stil, kuruluşundan bu yana müşterilerine kreasyonlarını kişiselleştirme imkanı sunan Maison’un DNA’sında derin bir yankı uyandırıyor. Şimdi ise Louis Vuitton, The Pure Perfumes serisi ile müşterilerine mutlak incelikte özel bir jest sunuyor; bir koku izinin nihai ifadesi olan “benzersizlik”.

The Pure Perfumes koleksiyonu, üç efsanevi parfüm bileşeninin özünü yüksek konsantrasyonlu kokularda ifade ediyor. Ud, amber, sandal ağacı: maneviyatla dolu bu üç bileşen zamansız bir güzelliğe sahip olmaları ve evrensel teması ile özdeşleşmeleri ile biliniyorlar. Benzersiz özlerden elde edilen bu parfümler, konunun tam kalbine giden ve nadir yoğunlukta olan bir koku deneyimi yaratıyorlar. Olağanüstü kalite ve asalete sahip kokularla eşsiz bir iz vaad ediyorlar.

The Pure Perfumes, simgeleşmiş Louis Vuitton parfüm şişesinde sunuluyor ve şimdi bu seri şişeler için opak siyah renkte yeniden işleniyor. Yoğun ve derin olan bu benzersiz renk tonu, parfüm şişesinin, kusurları silmek için elle cilalanarak elde edilen mükemmel saflıktaki hatlarını vurguluyor. Cam yapım tekniklerindeki mükemmellikten doğan nadir saflıkta bir şişe formunda tanıtılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu