İş

KFC 30.000’inci mağazasını Roma’da açarak kutluyor

PLANO, Teksas – KFC, İtalya’nın Roma kentinde 30.000’inci restoranını açarak küresel genişlemesinde önemli bir kilometre taşına ulaştı. İlk restoranını 1952 yılında açan marka, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve şu anda ortalama her 3,5 saatte bir yeni bir lokasyon açıyor. Yaklaşık 150 ülkede faaliyet gösteren ve bu yıl içinde daha fazla pazara girmeyi planlayan KFC, sadece milyarlarca kişiye hizmet vermekle kalmıyor, aynı zamanda dünya çapında yaklaşık bir milyon kişiye istihdam yaratıyor.

KFC Global CEO’su Sabir Sami, şirketin yaklaşık 75 yıllık tarihinde yerel iş ortaklarının, çalışanların ve müşterilerin önemini vurguladı. KFC’nin yerel tatlara uyum sağlama ve gıda bağışı ve beceri kazandırma programları aracılığıyla toplumlara katkıda bulunma konusundaki kararlılığını vurguladı.

Yum! Brands’in bir parçası olan KFC, hızlı servis restoranları arasında en geniş küresel ayak izine sahip ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. Marka, 2023 yılında 96 ülkede yaklaşık 2.700 yeni satış noktası açtı ve Hindistan ile Latin Amerika’da önemli bir büyüme kaydetti. KFC, Yum! Brands’in faaliyet kârının yarısına katkıda bulunarak dünyanın en büyük restoran şirketi için büyümenin itici gücü rolünün altını çiziyor.

Şirketin büyüme stratejisi, kapsayıcı bir işveren olmaya, dijital inovasyona, menü çeşitlendirmesine ve arabaya servis optimizasyonuna odaklanmayı içeriyor. KFC Global’in Baş Geliştirme Sorumlusu Nivera Wallani, markanın gelişimini mükemmelliğe ve amaca yönelik iş uygulamalarına kendini adamış franchisee’lerle olan ortaklığa borçlu olduğunu belirtti.

Roma lokasyonu çift taraflı kiosklar ve dijital menü panoları gibi modern unsurlar içeriyor. Ana franchise sahibi COB S.R.L. İtalya’da 25’in üzerinde yeni KFC restoranı açmayı ve bu yıl içinde 100 lokasyonu aşmayı planlıyor. KFC’nin İtalya’daki toplumsal katılımı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan gıda bağışlarını ve mülteciler için bir beceri kazandırma programını içeriyor.

Bir Yum iştiraki olan KFC! Brands, Inc. (NYSE: YUM) iştiraki olan KFC, modern ve sürdürülebilir iş uygulamalarını benimserken mirasını onurlandırmaya devam ediyor. Bu basın açıklaması, bildirilen bilgiler için kaynak teşkil etmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu