Haber

Kırşehir Belediye Başkanı ve CHP Milletvekili Pazaryeri Esnafıyla Buluştu

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Genç, Kırşehir Pazaryeri esnafıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Ekicioğlu, yeni yılla birlikte gelen zamlar nedeniyle halkın büyük bir geçim sorunu yaşadığını belirterek, “Maalesef her gün birçok üründe yaşanan fahiş fiyat artışları halkımızın alım gücünü her geçen gün düşürüyor. Esnafımızın sorunları artıyor.”

Pazar yeri esnafının sorunlarını da dinleyen Önder Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Maddi zorluklar, işsizlik ve ekonomik kriz karşısında çaresiz kalan vatandaşlarımız her geçen gün yeni artışlara uyanırken, başta işçi, memur, emekli ve esnaf olmak üzere toplumun her kesimi bu durumdan önemli ölçüde etkileniyor.

Türkiye’deki ekonomik krizden ilimizdeki pazar esnafının da etkilendiğini görüyoruz.

Ülke genelinde yaşanan kuraklık, tarım arazilerinin verimsiz kullanımı ve yüksek enflasyon nedeniyle pazar yerlerine yaklaşamayan vatandaşlar, artan hayat pahalılığı karşısında maalesef çaresiz kalıyor.

Dileğimiz, yaşanan sıkıntıların bir an önce sona ermesi ve hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın geçim sıkıntısının sona erdirilmesi için merkezi olarak gerekli tedbirlerin alınması, ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntıların bir an önce sona ermesidir. olası.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu