Haber

Londra’daki Yahudiler Gazze’de acil ateşkes talep ediyor

İngiltere’nin başkenti Londra’da İsrail’in Gazze ablukasına karşı çıkan Yahudiler, “Gazze’de derhal ateşkes” talebinde bulundu.

İşgal karşıtı İngiliz Yahudi Platformu’nun (Na’amod) daveti üzerine Londra’daki Victoria Embankment Park’ta toplanan yüzlerce Yahudi, “Gazze’de derhal ateşkes, rehine değişimi ve İsrail’in Gazze kuşatmasının sona ermesi” çağrısında bulundu. organize ettiklerini gösteriyor. yapılmış.

“Yahudiler soykırıma karşıdır”, “İşgale son verin”, “Bu Yahudi ateşkesten yana” pankartları taşıyan göstericiler, İngilizce ve İbranice “Hemen ateşkes” sloganları attı.

Göstericiler, Hamas’ın rehinelerin yanı sıra İsrail hapishanelerinde keyfi olarak tutulan binlerce Filistinlinin koşulsuz serbest bırakılması çağrısında bulunurken, 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden İsrailliler ve Filistinliler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

“Şiddete dur demek için buradayız”

Gösteriye katılan Yahudi asıllı Yeşiller Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zack Polanski, konuşmasında şiddetin daha fazla şiddeti doğurduğunu belirterek, “Şiddete dur demek için buradayız. Yahudiliğimizle gurur duyuyoruz ve buradayız.” İsrail’in ve Filistinlilerin özgürlüğü için.” sözlerini kullandı.

Filistinliler İçin Uluslararası Adalet Merkezi’nden (ICJP) Dr. Selma Dabbagh, Yahudi akademisyenlerin Holokost sonrasında uluslararası hukukun oluşumunda merkezi bir rol oynadığına da dikkat çekti.

Dabbagh, İsrailli liderlerin toplumu yalnızca güçlülerin haklı olduğu bir dünyaya ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.

haber-cine.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu