Haber

Mersin OSB karayolu bağlantısı 15 kilometre kısaldı

MERSİN (İGFA) –Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mersin OSB otoyol bağlantısının açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, birlik, kardeşlik ve hoşgörünün merkezi olan Mersin’in her geçen gün geliştiğini, çekiciliğinin arttığını, yeni istihdam olanaklarına ev sahipliği yaptığını ve yükselen fiyat olarak öne çıktığını belirtti. bölgesi.

“İnşası devam eden Akkuyu Nükleer Santrali, büyütülen Mersin Uluslararası Limanı, üretimi hızla devam eden Çukurova Bölge Havalimanı, Akdeniz Sahil Yolu Projesi ve Taşucu Otoyolu ile Türkiye’ye dönüşme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirtmek gerekir. ülkemizin en beğenilen ulaşım, güç ve ticaret merkezlerinden biridir. Bakan Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bu gerekliliklerin ötesine geçerek Mersin’in gelişme hızına bağlı olarak ortaya çıkan ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak ve şehrimizi geleceğe hazırlamak için çok güçlü bir ulaşım ağı kuruyoruz. Çünkü biliyoruz ki gelişmiş bir medeniyet ve güçlü bir ülkenin en değerli göstergelerinden biri sahip olduğu ulaşım ağı ve altyapısıdır. Ülkemizin ulaşım ve haberleşme yatırımları için bugüne kadar 1 trilyon 653 milyar lira harcandı.

100 YILLIK ALTYAPI İHTİYACINI 20 YILI AŞAN KISA SÜREDE TAMAMLADIK

100 yıllık altyapı ihtiyacını 20 yıl gibi kısa bir sürede tamamladıklarını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, 2002’de 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu yaklaşık 29 bin kilometreye çıkardıklarını bildirdi.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Mersin’in yatırımlardan hak ettiği payı aldığına işaret ederek, kentin kalkınma hedefleri doğrultusunda yeni yatırımların da planlandığını söyledi. Karaismailoğlu, Mersin’in ulaşım ve haberleşme altyapısı için 2003’ten bu yana toplam 23 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlattı.

TÜRKİYE GENELİNDE HİZMET VE İŞ FIRMASI GETİRİYORUZ

Bakan Karaismailoğlu, Bakanlık olarak Türkiye’nin 81 ilinde geleceğin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak adımları Türkiye Yüzyılı Vizyonunu rehber alarak atmaya devam ettiklerini belirterek, Türkiye’nin dört bir yanında hizmet ve eserlere baskın düzenledi.

5 bine yakın şantiyede 700 bin çalışma arkadaşıyla geleceğin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak yatırımları inşa ettiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, “Türkiye’ye katkı sağlayacak yollar, köprüler, limanlar, tüneller yapacağız. güzel vatanımızın kalkınması, vatandaşlarımıza iş, gıda ve ekonomik canlılık sağlamaktır. “Bakanlık olarak Türkiye’nin kalkınması ve refahı için güçlü bir kaldıraç görevi görüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugün de milletimizden aldığımız güçle ülkemizi lider konuma getirmek için çalışmaya devam edeceğiz ve daha da ileriye taşımaya devam edeceğiz.” gıpta ile bakılan projeler ortaya.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu