Ekonomi

Migros şarj şebekesi işletme ruhsatı aldı

Migros’tan yapılan açıklamaya göre Migros, elektrikli araçlar için şarj hizmeti veren istasyonlarını şubat ayında açmayı hedefliyor.

Migros, bağlı ortaklığı Migen Enerji’nin elektrikli araçlar için şarj hizmeti vermek amacıyla Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı şarj şebekesi işletmeciliği lisans başvurusunun onaylanmasının ardından, bulunduğu lokasyonlarda elektrikli araçlar için şarj istasyonu hizmeti vermek üzere çalışmalara başlamıştır. mağazaları yer almaktadır.

“İlk perakendeci olmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Migros Ticaret AŞ Yatırım Geliştirme ve İnşaattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, Migros olarak sürdürülebilir enerji kaynaklarına katkıda bulunmanın ve gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmanın değerli konular olduğunu belirtti.

Şarj istasyonu kurmaya karar verdiklerini ve Migen Enerji’yi geçtiğimiz aylarda yüzde 100 sermaye ortaklığı ile kurduklarını hatırlatan Tuncer, önümüzdeki yıllarda İstanbul mağazalarında hizmete girecek şarj istasyonlarının ardından bu hizmeti hızla Türkiye geneline yaygınlaştıracaklarını bildirdi. ilk yer. Tuncer, yılın ilk yarısında 19 ilde 50’den fazla Migros mağazasında hizmet vermeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.

bayramoren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu