Haber

Milletvekili Yazıcı, Gazze’deki akrabalarından haber alamayan Filistinlileri ziyaret etti

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazıcı, bir süre önce Türkiye’ye gelen ve İsrail saldırısının ardından ülkelerine dönemeyen Filistinli Rezeq Abukmeil Zakia ve Muhammed Abdullah Mehmet Isun’u ziyaret etti.

TBMM ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milletvekili Yazıcı, Eyyübiye ilçesinde tanıdıklarının yanında kalan Filistinliler Rezeq Abukmeil Zakia ve Muhammed Abdullah Mehmet Isun’u ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı.

Yazıcı, 67 yaşındaki Zakia ile 56 yaşındaki İsun’un tüm ailelerinin Gazze’de mahsur kaldığını belirtti.

Filistinli misafirlerin ailelerine ulaşması için elinden geleni yapacağını belirten Yazıcı, “Sizin acınız bizim acımızdır. Filistin ve Filistinli kardeşlerimiz yalnız değildir. İsrail’in bu zulmü, mazlumlara yönelik katliamlara varan saldırılarını durdurması gerekiyor. Türkiye olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde “Üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kendileriyle ilgilendikleri için Yazıcı’ya teşekkür eden Zakai, iki yeğeninin İsrail saldırılarında şehit olduğu haberini aldığını, diğer çocuklarından ise haber alamamaktan endişe duyduğunu belirtti.

Saldırılar nedeniyle Gazze’ye dönememekten şikayet eden İsun, aynı zamanda tüm dünyanın İsrail’e karşı durmasını istedi.

haberderince.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu