Haber

Ne istediyse KO-MEK’te buldu

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Korece, Japonca, Bulgarca ve Arapça gibi birçok dilde eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK), ücretsiz kurslarla Kocaeli’de değerli bir boşluğu dolduruyor. bu alanda eğitim. . Özellikle öğrencilerin tercih ettiği ücretsiz dil kurslarında bugüne kadar toplam 126 bin 275 kursiyer eğitim aldı ve sertifika almaya hak kazandı. Türkiye’de üniversite eğitimi için geldiği Çayırova’da evlenip yerleşen Yıldız Nurbegova, KO-MEK’ten aldığı birçok eğitim ve sertifikaya Almanca’yı da ekledi.

 

KM UZAKTAN GELİN

Özellikle gençler ve üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi gören yabancı dil eğitimi 12 ilçede devam ediyor. Çayırova KO-MEK Alman stajyer Yıldız Nurbegova, üniversite eğitimi için geldiği Türkiye’de evlendi ve Çayırova’da eşiyle birlikte yaşamaya başladı. 5 yıldır Çayırova’da yaşayan Yıldız Nurbegova, komşularının tavsiyesiyle KO-MEK kurslarına katılarak kendini geliştirmenin yollarını aradı. İlk olarak mefruşat ve örgü kurslarına katılan Nurbegova, kısa sürede özgün eserler üretip Komeksepeti aracılığıyla satışa sunmaya başladı. Sattığı eserlerle ev ekonomisine katkıda bulunan, üretmeye ve öğrenmeye devam eden Nurbegova, azmi ile tüm kursiyerlere örnek oldu.

 

“ALMANCA ÖĞRENMEYİ ÇOK İSTEDİM”

KO-MEK kurslarına giderken Almanca öğrenmeye can attığını belirten Yıldız Nurbegova, “Almanca öğrenmeyi çok istiyordum. KO-MEK’te Almanca kursu olduğunu öğrenince hemen kayıt oldum. Burada kursiyer arkadaşlarımızla aile ortamında daha fazlasını öğrenmek için çalışıyoruz. Öğrendiklerimizi sınıfta arkadaşlarımızla uygulayarak kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

ÜRÜNLERİMİ KO-MEK SEPETİYLE SATIYORUM

“KO-MEK artık benim için bir yuva oldu” diyen Nurbegova, “Burada hem öğreniyorum hem üretiyorum, hem de ürettiklerimi komeksepeti uygulaması üzerinden rahatlıkla satabiliyorum.” KO-MEK, 2022-23 döneminde bugüne kadar 12 ilçede 1413 kursiyere Almanca eğitimi verdi.

 

ONLİNE BAŞVURU İÇİN

12 ilçede 44 kurs merkezinde sizlere verilen eğitimlere katılmak için komek.org’a online kayıt olarak da istediğiniz branşta eğitim alabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu