Haber

Sakarya Büyükşehir’in şoförlerine her yönden eğitim

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi ulaşımda yolcu ve trafik güvenliğinin sağlanması, acil durumlarda hakikat müdahalelerin gerçekleştirilmesi için otobüs sürücülerine verdiği eğitimin ‘kullanıcı ve kullanıcı seviyesi bakım’ kısmı tamamlandı.

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde verilen eğitimler, hem teorik hem de pratik alanda gerçekleştirdi. Kademeli olarak tüm sürücülere verilen eğitimlerde, araç dışı aksamlar, motor, akü, kalorifer sistemi, yangın söndürme sistemi ve yakıt su ayrıştırıcı ve filtre sistemlerine dair ayrıntılı bir eğitim verildi.

Eğitimlerin öbür kısmında ise araç içi sistemlere dair bilgiler verildi.

Ayrıca kullanıcı tarafından yapılacak periyodik bakımlar, denetim ve takip eğitimlerinin yanı sıra, araç üzerinde ekranda bulunan işaret ve ikaz butonlarının kullanımına dair noktalara da temas edildi. Programların sonunda ise eğitmenler, sürücülerin sorularını cevapladı.Ulaşımda yolcu ve trafik güvenliğini önemseyen Büyükşehir, ilerleyen süreçte eğitimlerini farklı hususlarda sürdüreceğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ulaşımda yolcu ve trafik güvenliği bizim için her şeyden önce gelir. Araçlarımızı komuta eden şoförlerimizin eğitimine de buna bağlı olarak ciddi bir önem veriyoruz. Yolculuk sırasında yaşanabilecek en ufak bir olumsuzluğa karşı nasıl bir aksiyon alınması gerektiği tüm personelimize anlatılıyor. Eğitimlerimizin kullanıcı ve kullanıcı seviyesi bakım eğitimleri kısmı tamamlandı. Önümüzdeki süreçte bu eğitimleri farklı alanlarda sürdüreceğiz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu