Haber

Trabzon’da 3 kızını tabancayla öldürdüğü iddia edilen baba yargılanıyor

3 kızını tabancayla öldürdüğü iddiasıyla 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen babanın davasına Trabzon’un Of ilçesinde devam edildi.

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Iğdır S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan tutuklu sanık Emre Göktaş ve Rize Adliyesi’nden eşi Sibel Göktaş, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Mahkeme başkanı, sanık Göktaş’ın avukatının bir önceki duruşmada müvekkilinin “ceza ehliyetine sahip olduğunu” belirterek rapora itiraz etmesi üzerine, İstanbul Adlı Tıp Kurumu’ndan istenen raporda sanığın “ceza ehliyetinin tam olduğunu” belirttiğini belirtti.

Cumhuriyet savcısı, mütalaasına göre sanığın “canavarca bir duyguyla aşağılık bir çocuğu kasten öldürme” hatasından 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Sanık Göktaş, savunmasında mütalaayı kabul etmediğini belirterek, çocuklarına canavarca bir duyguyla yaklaşmadığını iddia etti.

Eylemi gerçekleştirdiği dönemde uyuşturucu kullandığını öne süren Göktaş, “Kesinlikle ne yaptığımı bilmiyordum. Eşim beni çok yordu, psikolojik ilaçlar kullanıyordum. ne yaptığımı bilmiyordum. Çocuklarımı sevmiyorum diye bir iftiradır.” terimleri kullandı.

Sanıkların eşi Sibel Göktaş, mütalaaya diyecek bir şeyi olmadığını belirterek sanıkların cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatının mütalaaya karşı müdafaa için mühlet talebi üzerine mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olayın tarihi

Baba Emre Göktaş, Of’un Uluağaç Mahallesi’nde 31 Ağustos 2021’de kızları Yaren (10), Hiranur (7) ve Elif Beyza Göktaş’ı (4) tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı.

Davanın iddianamesinde sanık Emre Göktaş’ın “kasten öldürme” suçundan üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

pehlivankoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu