Haber

Trump, AB’nin yeni seyahat yönetmeliğine tepki gösterdi

YENİ ABD Eski Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği’nin (AB) ABD vatandaşları için yeni seyahat düzenlemesi getirmesine tepki göstererek, “Biz (Avrupalılara) askeri koruma ve ticaret dahil her şeyi veriyoruz. Şimdi onlara (Avrupa’ya) gitmeleri için para ödemek zorundayız. “ABD’ye saygı yok. Başkan olarak buna izin vermeyeceğim.” ifadesini kullandı.

Trump bahsi kendi sosyal medya platformu TruthSocial’da paylaştı.

ABD vatandaşlarının 2024 yılından itibaren AB ülkelerine seyahat edebilmeleri için vizeye ihtiyaç duyacaklarını belirten Trump, şunları söyledi:

“Bir düşünün, [Avrupalılara] askeri koruma ve ticaret dahil her şeyi veriyoruz. Şimdi [Avrupa’ya gitmeleri için] onlara para vermemiz gerekiyor. ABD’ye saygı yok. Başkan olarak buna izin vermem. . Bu uygulama çok hızlı gidiyor.” bitecek.”

60’tan fazla “vizeden muaf” ülkenin vatandaşları ETIAS’a başvurarak onaylanacak

AB, 2024’ten itibaren, ortada Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 60’tan fazla “vizeden muaf” ülke vatandaşlarının 2024’ten itibaren Avrupa ülkelerine seyahat edebilmek için Avrupa Seyahat Bilgi ve Yetkilendirme Sisteminden (ETIAS) onay alması gerektiğini duyurdu.

Bir takım bireysel bilgilerin istendiği ETIAS için başvuru ücretinin yaklaşık 7 euro (yaklaşık 8 dolar) olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu