Haber

YSK’dan Millet İttifakı kararı: 16 ilde ittifak adı kullanılmayacak

CHP ve ÂLÂ Parti 16 ilde fermuar modelinde anlaştığını açıkladı. Çorum, Düzce, Batman, Van, Bartın, Adıyaman, Çankırı, Amasya ve Hakkari illerinde CHP logolu seçim yapılması kararlaştırılırken; Gümüşhane, Bayburt, Aksaray, Yozgat, Muş, Bitlis ve Erzurum illerinde UYGUN Partisi logosuyla seçim yapılması kararlaştırıldı.

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre, Millet İttifakı YSK temsilcileri bu illerdeki sandıklarda ‘Millet İttifakı’ isminin kullanılıp kullanılmayacağına ilişkin YSK’ya görüş sorarken, AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, şunları söyledi: “Millet İttifakı ittifakla bu illerde seçim yapamamıştır. İsminin kullanılamayacağını belirtmiştir.

Yüksek Seçim Kurulu dün yaptığı toplantıda her iki başvuruya ilişkin durumu değerlendirdi. Yapılan görüşmeler sonucunda; YSK, söz konusu 16 ilde ‘Millet İttifakı’ adının kullanılamayacağına karar verdi. Bu illerde sadece aday gösteren partinin logosu yer alacaktır. Söz konusu partinin logosunda “Millet İttifakı” ibaresi yazılmayacak.

14 Mayıs’ta Millet İttifakı seçmeni; Çorum, Düzce, Batman, Van, Bartın, Adıyaman, Çankırı, Amasya ve Hakkari’de sadece CHP logosu; Gümüşhane, Bayburt, Aksaray, Yozgat, Muş, Bitlis ve Erzurum illerinde sadece GÜZEL Parti logosunu görecek. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu