Haber

AK Parti’den DSP’ye ziyaret

ensonhaber.com

Kritik seçimlere 37 gün kala siyasi hareketlilik devam ediyor.

Son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik saat 11.00’de DSP Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Çelik ve Yıldırım, DSP Genel Başkanı Aksala ile görüştü.

Toplantıda 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Görüşmenin ardından kameraların karşısına Binali Yıldırım ve Önder Aksakal çıktı.

“Birlikte yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP’ye ilettik Sayın Başkan”

Yıldırım yaptığı açıklamada önerilerini ilettiklerini belirtti. “Ülkemizin bölgedeki güçlü yapısının devam etmesi ile seçimlerin emperyal hedefler çatışması olacağını öngörüyoruz. Birlikte yürüyebileceğimizi düşündük ve bu önerimizi DSP’ye ilettik Sayın Cumhurbaşkanı. Bunları değerlendirip harekete geçeceğiz.” buna göre.”söz konusu.

Binali Yıldırım’ın görüşmenin ardından yaptığı açıklamalar şöyle:

Nedeni ziyaretimiz, malumunuz 14 Mayıs’ta seçim olacak. Bu seçim çerçevesinde partiler programlarıyla ve ittifaklarıyla milletin huzuruna çıktılar. Kedilerini ifade ederler. DSP denilince rahmetli Ecevit’ten, merhum Erbakan’dan bahsetmek mümkün değil. Kıbrıs operasyonunun fatihleridir. Kıbrıs ülkemize onlar tarafından emanet edilmiştir. Cumhurbaşkanı’nın bizim bayrağımızın yanında Kuzey Kıbrıs Türk bayrağını dalgalandırması da bu konuya verdiği önemin bir göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük çabalarıyla gerçekleştirilen son zirvede Kuzey Kıbrıs’ı Türk devletleri teşkilatına gözlemci olarak kabul ettirmiştik. 780 bin kilometrekarelik vatanda, mavi vatanda ülkemizin hak ve menfaatlerini korumada parti programımız farklı olsa da tek bayrak ilkelerinde birebir hassasiyetler taşıdığımızı teyit ediyoruz. Seçimlerin emperyal amaçlar ile ülkemizin bölgedeki güçlü yapısının devamı arasında bir çatışma olacağını öngörüyoruz. Birlikte bu yolu yürüyebileceğimizi düşündük ve bu önerimizi DSP’ye ilettik Sayın Başkan. Bunları değerlendirip ona göre hareket edeceğiz. Ziyaretimizin amacı budur.

“Tekliflerinizi değerlendirip ziyaret edeceğiz”

Yıldırım’ın ardından DSP Genel Lider Başkanı Aksakal konuştu.

Aksakal, “DSP, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda sonuçlanması, devlet düzeninin bozulmaması ve Türkiye’de dış güçlerin kumpaslarıyla siyasi bir maceraya fırsat verilmemesi için elinden geleni yapacaktır.”sözlerine dikkat.

Başkanlık Divanı’nın saat 14.00’te toplanıp değerlendirme yapacağını da belirten Aksakal, “Bizi misafir olarak kabul ederlerse daha sonra ziyaret etmeyi planlıyoruz.”dedi.

Önder Aksakal’ın sözleri şöyle:

“14 Mayıs seçimleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Sayın Yıldırım ve Sayın Çelik, yeni dönemde DSP’nin birikiminin Meclis’e aktarılmasına ilişkin görüşlerini paylaştılar. 14 Mayıs seçimleri tamamen serbest kaldı. terörizm, ekonomik kalkınmasını yeniden planlamış ve tam bağımsız Türkiye.Türkiye’nin yeniden inşasına vesile olacaktır.Yerli ve milli değerleri ön plana çıkaranlar ile küresel emperyalizmin taşeronları arasında bir tercih yapılacaktır. DSP, Türk devletine ve Türk milletine hizmet için ilkeli bir duruşla yoluna devam edecektir.Ülke istikrarının bozulmaması ve Türkiye’de siyasi maceraya fırsat verilmemesi için elinden geleni yapacaktır. yabancı orduların düzenlemeleriyle. Başkanlık heyetimizi saat 14:00’te toplantıya çağırdık. Dünkü ve bugünkü ziyaretleri değerlendirip halkımızla paylaşacağız. Daha sonra bizi misafir kabul etmeleri halinde ziyaret etmeyi planlıyoruz.”

Kılıçdaroğlu ile de görüştü: HDP’den dikkat çekici çıkış

Öte yandan DSP Genel Başkanı Aksakal, dün Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Aksakal’ın Kılıçdaroğlu’nun görüşmesinin ardından yaptığı HDP çıkışı dikkat çekti, “DSP için vatan ve bayrak çok önemlidir. Kıbrıs çok önemlidir, mavi vatan çok önemlidir. 14 Mayıs seçimlerini ayıran en önemli özellik, küresel emperyalist yapılar ile kadim Türk devleti arasında bir tercih olmasıdır. Cumhuriyetimizin 100 yıllık tarihiyle hesaplaşma hayali kuranlara, DSP Türk Milleti’ne “Milletin hassasiyetiyle cevap vermiştir, her zaman da böyle cevap verecektir.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu