Haber

Depremde ölen eşinin mezarının yerini öğrenmek istiyor

HATAY’ın Defne ilçesinde yıkılan binanın enkazından kurtarılan Hatice Coşkun (57), 12’nci gün cansız bedeni bulunan eşi Şefik Coşkun’un (66) gömülü olduğu yeri öğrenmek istediklerini sordu. . Yetkililerden yardım isteyen Hatice Coşkun, “Yetimler mezarlığında mı yoksa başka bir yerde mi? Bunu öğrenmek istiyorum. Bulamadık, eşim nerede bilmiyorum. “

Defne ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’nde yaşayan Coşkun ailesinin konutu depremde yıkıldı. Hatice Coşkun depremin olduğu ilk gün sabah saatlerinde enkazdan çıkarılırken, eşi Şefik Coşkun hayatını kaybetti. Deprem anında dışarıda bulunan Hatice Coşkun ve oğlu Metin Coşkun (25), evlerinin yıkılması üzerine Düzce’nin Akçakoca ilçesine geldi. Anne ve oğul, hayırseverlerin ücretsiz tahsis ettiği eve yerleşti. Hatice Coşkun ve oğlu Metin Coşkun, depremin 12’nci gününde eşinin cesedinin enkazdan çıkarıldığını öğrendi.

Babasının gömülü olduğu yeri öğrenmek istediklerini söyleyen Metin Coşkun, “Dışarıdaydım deprem oldu. Arkadaşıma sarsıntı var dedim. Sarsıntı bizi karşı kaldırıma attı. Sonra binaları seyrettik. çöktü.Çabuk ailem geldi aklıma ve hiç düşünmeden mahallemize yürüdük.Bir baktım evimiz yıkılmış.Babamı sordum enkaz altında dediler.Elimden geleni yapmaya çalışıyordum. Günler sonra babam enkazdan çıkarıldı gömülmeden önce DNA örnekleri alınıp fotoğrafları çekildi ondan sonra defnedildi benden DNA örneği istediler sürecin daha hızlı ilerleyeceğini söylediler DNA örneği verdim 1 ay oldu bir sonuç alamıyorum gerekli mercilere başvuruyorum sonuç hep olumsuz babamın cenazesini bulmak istiyorum babamın mezarını haber verin öldüğünü kabul ettim bırakın Mezarını görüyorum” dedi.

Hatice Coşkun ise deprem anında eşinin kendisine ‘doğru olsun’ dediğini belirterek, ‘Eşim deprem olduğunu söyledi. , Ben gidiyorum.” O duvarın dibindeydi, ben odada kaldım. “Enkazın içinde kaldık. Sabaha karşı çıkardılar. Yapanlardan Allah razı olsun. Karım kaldı. Karımın nerede olduğunu bilmek istiyorum. Yetimler mezarlığında mı yoksa başka bir yerde mi? Bunu bilmek istiyorum. Bulamadık, eşim nerede bilmiyorum. Yetkililerden yardım istiyoruz” dedi.

sefaatlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu