Haber

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu Öldürüldü

Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu, Sakarya Hendek’te birlikte yaşadığı Tuncay Gülenç tarafından vurularak öldürüldü. Gülenç, cinayetin ardından intihar etti.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde dün meydana gelen olayda Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu, birlikte yaşadığı Tuncay Gülenç tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Cinayetin ardından oğlunun mezarına giden Gülenç, aynı tabancayla yaşamına son verdi.

Cesetler otopsi yapılmak üzere Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Müstakbel Partili Toğay: “Kelimeler yetmez”

Ercandoğdu cinayetine tepkiler yağdı. Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İ l Başkan Yardımcım, meslektaşım, ruh eşim. Emine Ercandoğdu’yu kaybetmenin hüznü içindeyim. Kelimeler yetmez… Seni asla unutmayacağız. Başta çocukları olmak üzere ailesine ve Gelecek camiamıza başsağlığı diliyorum. mekanın cennet olsun’ifadeleri kullandı.

Dilek İmamoğlu: “Bekleyecek bir dakikamız bile yok!”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu, cinayete şu sözlerle tepki gösterdi:

Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Ercandoğdu bir erkek tarafından öldürüldü, tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Bir kez daha acıyla karşı karşıyayız, kadının yaşam hakkının korunması için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Kadın cinayetlerini önlemek için bir an önce tüm tedbirler alınmalı… Bekleyecek bir dakikamız bile yok!”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Sakarya Hendek’te Emine Ercandoğdu birlikte yaşadığı Tuncay Gülenç tarafından tabancayla öldürüldü. Fail bire bir silahlarla intihar etti. Çabalarımızla kadınların öldürülmediği, eşit ve özgür yaşadığı güzel günleri yaratacağız.açıklama yaptı.

canakcihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu