Ekonomi

Hatay Kadın Kooperatifleri Destek Platformu’ndan Hayat Hatay Projesi Lojistik Merkezi’ne destek

Kentteki kadın kooperatiflerinin desteklenmesi ve ekonomiye katkı sağlanması amacıyla Hatay Valiliği tarafından Hatay Kadın Kooperatiflerini Destekleme Platformu kapsamında çalışmaları tamamlanan Hayat Hatay Projesi Lojistik Merkezi hizmete açıldı.

40 kadın kooperatifinin bir araya geldiği proje kapsamında Belen Spor Salonu’nda kurulan merkezde kadınlar hem üretim yapacak hem de ürünlerini pazarlama imkanı bulacak.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, merkezin açılışında yaptığı konuşmada, 6 Şubat depreminden sonra kentin yeniden ayağa kalkması ve imar edilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Masatalı, şehrin her bölgesinde depremin yaralarını sararak şehri eski güzel günlerine ve daha güçlü bir şekilde döndürmeye çalıştıklarını belirtti.

Kadın kooperatiflerinin kurulması ve geliştirilmesinin öncelikleri arasında olduğunu belirten Masatlı, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımızın değerli eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde kadın kooperatiflerinin kurulması ve geliştirilmesi önceliklerimizden biri haline geldi. Asırların felaketiyle birlikte sarsıldık. Kadınlarımız ayağa kalkmamız için en ön saflarda çalıştılar. hep birlikte bu zor durumdayız ve bunu yapmaya devam edecekler.” Bu anlamda ilimizin güçlü kadınları, hayallerini gerçeğe dönüştürmek, kurdukları işletmelerle başkalarına geçim kapısı açmak, katma değer üretmek konusunda başarı hikayelerini yazacak ve insanımıza ilham kaynağı olacak. Katkı sağlayacağına inanıyorduk ve inancımız tamdı.”

Vali Masatlı, depremden etkilenen lokasyon sorunu yaşayan kadın kooperatiflerini bizzat ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde belirlediklerini kaydetti.

Kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin satış ve pazarlamasına destek verdiklerini belirten Masatlı, şöyle devam etti:

“Kadın kooperatiflerimiz için de yeni nesil araçlarla girişimcilik, dijitalleşme, pazarlama, kurumsal kimlik, iş geliştirme, markalaşma gibi bir süreci başlattık. İlgili kurum ve kuruluşlarla tematik toplantılar yaparak kadın kooperatiflerimizin satış ve pazarlamasını destekledik. Kadın kooperatiflerimizin ürettiği ürünlerin satış ve pazarlamasına destek olmak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla tematik toplantılar düzenledik. Kadın kooperatiflerimizi donatarak pazar anlamında büyük bir yol kat ettik. sürdürülebilir üretimle rekabet.Bilindiği gibi şehrimiz yerel, tarihi ve kültürel zenginlikler açısından değerli bir yere sahip.Bunların yanı sıra kadın kooperatiflerimizin neler yaptığını dünyaya tanıtmak için ‘Hayat Hatay’ adında bir kampanya düzenledik. el emeği ve göz nuruyla üretiyoruz’ diyerek zirve markasını oluşturduk ve ardından bu markanın www.hayathatay.com isimli e-ticaret sitesini hayata geçirdik. Burası sadece bir alışveriş sitesi değil, aynı zamanda dijitalleşen dünyada sosyal sorumluluk adına attığımız bir adımdır. Bu vizyonla kadın kooperatiflerimizin sevgi ve özenle ürettiği ürünleri ortaya çıkardık. Satış noktası satış ve pazarlamasına açacağımız bu lojistik merkezimizi de oluşturduk. Lojistik merkezimizde şu anda 18 farklı kategoride toplam 105 bin 987 eser stoklanıyor. “Elbette bu sayı her geçen gün artacak.”

Programda Hayat Hatay Projesi Lojistik Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu