Haber

İnegöl Belediyesi’nde Göreve Yeni Başkan Geliyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 1 günlüğüne tüm yetkiler çocuklara verildi. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban bugün görevini Hacer Salih Yıldız İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Güney Seymen’e devretti.

Her şehir ve kurumda olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında da bir klasik haline gelen çocuk temsili İnegöl Belediyesi’nde gerçekleşti. Belediye Başkanı Alper Taban, görevini bir süreliğine Hacer Salih Yıldız İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Güney Seymen’e devretti. Temsilciliğin devri için okul yöneticileri ve öğretmeniyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taban’ı ziyaret eden Seymen, Başkan olarak göreve başladıktan sonra projelerini kamuoyuyla paylaştı.

BAŞKAN PROJELERİNİ PAYLAŞTI

Temsilcilik dönemi devir teslim töreninde belediye başkanlığı koltuğuna oturan Güney Seymen, görevi Lider Taban’dan devralarak projelerini anlattı. Kendisini tanıtarak sözlerine başlayan Seymen; “Adım Güney Seymen. 3. sınıf öğrencisiyim, 9 yaşındayım. Belediye başkanı olarak görevim gereği oyunun ablası veya abisi için özel oyun alanları hazırlayacağım. Bu alan açılacaktır. Orada o kadar eğlenceli oyunlar oynanacak ki çocuklar telefon ve ekran bağımlılığını bırakıp oraya gitmek isteyecek. Oyun alanı çok hedefli bir alan olacaktır. Basketbol, ​​futbol ve voleybol oynanabilir. Aynı zamanda yürüyüş alanları da olacak. Yetişkinler de başlarını ağaçlara yaslayabilecekler. Ayrıca İnegöl’de çocuklara yönelik sanat etkinliklerinin arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Kurslar şimdi açılıyor ama daha sık yapabiliriz. Alt yapı çalışmalarını da geliştirmemiz gerekiyor. Bunları en kısa zamanda düzelteceğim. İnegöl tanıtımının az olduğunu düşünüyorum. İnegöl köftesi ve mobilyasıyla ünlüdür. Birçok olumlu özelliği vardır. Mesela Kurşunlu çileği… Bunun gibi daha nice özellikler var.”

BAŞKANIMIZIN FİKİRLERİNİ BEĞENDİM

Görevini bir günlüğüne Güney Seymen’e devreden Belediye Başkanı Alper Taban, “Belediye başkanımızı yeni görevinde tebrik ederiz. Bugün Cumhurbaşkanlığı makamını kendisine teslim ettik. Başkanımızın fikirlerini çok beğendim. Onu tebrik ediyorum, onu tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Bugün sembolik olarak belediye başkanı olmuş olabilirsiniz ama gelecekte Allah gönlüne göre versin. Ulaşmak istediğiniz hedef ne olursa olsun, umarım en iyisini verirsiniz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu